Studio

Davis&Miller

Jsme české grafické studio. Zaměřujeme se především na tvorbu značek, korporátních identit a vizuální komunikaci. Naše práce jde ruku v ruce s kreativními nápady a vyniká precizním grafickým zpracování. Při práci dbáme zejména na dokonalou typografickou úroveň, jelikož se na typografii dlouhodobě zaměřujeme. Hlavním cílem je prostřednictvím designu vytvářet svět kolem nás čitelný a příjemný pro oko.

Nabízíme

Návrh vizuální identity

Redesign stávající vizuální identity

Tvorbu korporátního písma na zakázku

Návrh publikací a knih

Koncepce výstav

Ilustrace

qodef-theam-image
MgA. Jan Buchtela
CEO and Art Director

V roce 2011 absolvoval půlroční pracovní stáž v renomovaném grafickém studiu Thonik v Amsterdamu. V roce 2015 promoval na Vysoké škole umělecko-průmyslové v Praze v ateliéru Tvorby písma a typografie. V roce 2015 získal ocenění za jednu z nejlepších diplomových prací zemí Visegrádské čtyřky v oblasti grafického designu a typografie. V roce 2016 obdržel Gold Award na mezinárodní soutěži Joseph Binder Award za písmovou rodinu Prostor.

qodef-theam-image
MgA. Vojtěch Říha
CEO and Art Director

V roce 2011 absolvoval stáž na Královské akademii v Hágu. V roce 2014 založil písmolijnu Superior Type. V roce 2015 absolvoval studium na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze v ateliéru Tvorby písma a typografie. Je držitelem významných ocenění za svá písma. European design awards z roku 2011 za písmovou rodinu Pramen a v roce 2015 za písmo Kunda Book. V roce 2014 bylo oceněno jeho písmo Kakao na prestižní Comunication Arts. A v roce 2016 byl nominován za písmo Kunda Book na German design awards. V roce 2016 založil společně s Janem Buchtelou studio Davis&Miller.

qodef-theam-image
MgA. Theresia Ruppertová
Graphic Designer

V roce 2017 promovala na Ústavu designu a umění ZČU V Plzni v ateliéru Grafického designu, kde za svou diplomovou práci obdržela cenu děkana za nejlepší odbornou diplomovou práci. V roce 2017 se stala grafickým designérem studia Davis&Miller.

qodef-theam-image
BcA. Matyáš Machat
Type Designer

Od roku 2011 studuje na Vysoké škole umělecko průmyslové v Praze v ateliéru Tvorby písma a typografie. Ve své tvorbě se věnuje hlavně navrhování nových písem. V roce 2015 vydalo nakladatelství UMPRUM jeho knihu Spěte sladce! / Rest in peace dokumentující typografii náhrobků českých písmařů. Od roku 2016 jsou jeho písma součástí kolekce Briefcase Type Foundry. V roce 2016 se stal grafickým designérem studia Davis&Miller.